ecoDexta masztowa

Drukuj
Antena telewizyjna ze wzmacniaczem i filtrem przeciwzakłóceniowym. Wyposażona jest w uchwyt masztowy. Dzięki niewielkim rozmiarom i solidnej konstrukcji może pracować na dachu dłużej niż inne.

Zasięg 70 km od nadajnika 100 kW*

Cena sprzedaży 59,93 zł
Cena sprzedaży z rabatem 53,93 zł
Do zasilania wzmacniacza naszych anten eco nie jest potrzebny zasilacz, jeśli telewizor (dekoder DVBT) wyposażony jest w funkcję zasilania anteny, bądź ma gniazdo USB. Jeśli telewizor nie ma tych funkcji proszę zaznaczyć opcję z zasilaczem. Więcej patrz opis produktu.
Opis
 
EcoDexta to antena zewnętrzna ze wzmacniaczem i filtrem na pasmo DVBT. Nowoczesna antena, w której wykorzystano najnowsze osiągnięcia techniki odbioru sygnałów wysokiej częstotliwości. Zastosowany filtr czwartego rzędu eliminuje wszelkie sygnały zakłócające pochodzące spoza pasma w tym LTE. Dzięki regulacji wzmocnienia antena jest bardzo skuteczna zarówno w obszarze silnego jak i słabego sygnału.
Nowatorskim rozwiązaniem jest zasilanie wzmacniacza. W trosce o środowisko, zużycie energii i minimalizację elektrośmieci, zaprojektowaliśmy tę antenę tak, by mogła pracować bez zasilacza. Anteny z zasilaczem pobierają prąd 24 godz/dobę, bez względu na to czy oglądamy program czy nie. EcoDexta pobiera prąd tylko podczas oglądania telewizji. Podłącz antenę zgodnie z rysunkami instalacji i ciesz się z wysokiej jakości odbioru programów naziemnej telewizji cyfrowej.
 
Bardzo dobre parametry odbioru programów telewizyjnych to główny powód popularności anteny DEXTA.
CHARAKTERYSTYKA CZĘSTOTLIWOŚCIOWA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKOWA UHF
 
Antena "ECO" ponieważ zaprojektowana jest w trosce o środowisko:
pobiera zaledwie 3% energii jaką pobiera antena z tradycyjnym zasilaczem
pobiera prąd tylko gdy telewizor jest włączony
zawiera jedynie 32g elektrośmieci
zawiera jedynie 90g aluminium i 64g plastiku - materiałów w 100% odzyskiwanych
objęta jest umową z organizacją odzysku sprzętu elektronicznego
opłata produktowa od każdej sprzedanej anteny służy ochronie środowiska
 
Parametry techniczne
Odbierane kanały
21 ÷ 59
Zakres odbieranych częstotliwości
470 ÷ 780 MHz
Kąt odbioru
60°
Tłumienie przód-tył
12 dB
Tłumienie sygnałów niepożądanych
> 30 dB
Maksymalny poziom sygnału wej.
70 dBμV
Zysk anteny max.
22 dB
Zakres regulacji
5 ÷ 22 dB
Waga elektrośmieci
32 g
Zużycie energii podczas oglądania TV
0,35W
Zużycie energii gdy telewizor jest wyłączony*
0 W
Napięcie zasilania wzmacniacza
5 V DC
Prąd zasilania wzmacniacza
65 mA
(*) - gdy telewizor (dekoder) posiada funkcję zasilania anteny
 
Separator DVBT
To urządzenie, które pozwala zasilać antenę aktywną alternatywnie z wejścia antenowego telewizora lub gniazda USB, a jeśli nie ma takich możliwości, to z dowolnej ładowarki komórkowej wyposażonej we wtyk micro USB.
 
Innowacyjne rozwiązanie zasilania anteny aktywnej ze wzmacniaczem. Najbardziej energooszczędne.
Zasilanie anteny z telewizora
Zgodnie z zaleceniami unijnymi każdy telewizor lub tuner DVBT powinien być wyposażony w opcję zasilania anteny. Należy wyszukać w menu telewizora (tunera) opcji zasilania anteny i ją włączyć. Zasilanie wyprowadzone jest przez gniazdo antenowe. Ta opcja sprawia, że instalacja jest najprostsza, a oszczędność energii największa - antena pobiera prąd tylko w czasie gdy oglądamy telewizję.
 
Wzmacniacz antenowy można zasilać z gniazda USB.
Zasilanie anteny z gniazda USB
Jeżeli telewizor (tuner DVBT) nie posiada opcji zasilania anteny, to antenę można zasilić z gniazda USB dowolnego dostępnego urządzenia. Najlepiej jeżeli jest to telewizor, bo wtedy antena będzie pobierała prąd tylko w czasie gdy oglądamy telewizję.
 
Ładowarkę komórkową można wykorzystać do zasilania anteny.
Zasilanie anteny z ładowarki
Jeżeli telewizor nie ma opcji zasilania anteny, ani nie ma w pobliżu gniazda USB, to pozostaje zasilanie z ładowarki do telefonu komórkowego. Zamiast wyrzucać zbędną ładowarkę, można ją wykorzystać do zasilania anteny. Jeżeli nie masz ładowarki zapytaj znajomego, oszczędzisz pieniądze i przyczynisz się do wykorzystania elektrośmieci. Ładowarkę można kupić zaznaczając opcję "antena z zewnętrznym zasilaczem".